Исповед на Британец за симптомите кои ги добил откако ја примил Оксфордската вакцина против коронавирусот

2 копии

Џек Сомерс бил дел лицата кои биле подложни на раните фази на тестирање на оксфордската вакцина против ковид 19 и сега детално објаснил како изгледа целата ...
| | веќе видена | слични

Дион Сиборн (18) страдала од силни болки во грбот, па мислела дека се повредила на своето работно место во „Burger King“. Меѓутоа, имала контракции, а не ...
| | веќе видена | слични

Д-р Ели Кенон, една од 10.000 волонтери во развојот и истражувањата на Окфордската вакцина против Ковид-19 во разговор за Дејли меил посочува дека дури од ...
| | веќе видена | слични

Кога фармацевтската компанија Фајзер неодамна објави дека е завршена третата фаза од испитувања на нивната вакцина против коронавирусот која покажува дека е 95 ...
| | веќе видена | слични

Во 1936 година, нацистичката поддржувачка Хилдегард Труц била избрана и регрутирана, поради нејзината „расна чистина“, да има интимна врска со офицер од СС. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 160 | | | веќе видена

Организаторите на Светското ракометно првенство во Египет не сакаат ни да ги коментираат обвинувањата на Словенците дека биле затруени со храна, но затоа ...
сите 248 | | | веќе видена

Рекордните 11 починати лица од Ковид-19 на тетовското подрачје не се само во еден ден, појаснуваат од ковид центарот при Клиничка болница Тетово за денешните ...
сите 558 | | | веќе видена

И денеска дел од матурантите ја бојкотираат наставата. Средношколски сојуз не отстапува од барањето државната матура да има испити по два предмети. ...
сите 277 | | | веќе видена

Португалскиот министер за надворешни работи Августо Сантош Силва изјави во Европскиот парламент дека целите на неговата земја како претседавач на ЕУ во областа ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Исповед на Британец за симптомите кои ги добил откако ја примил Оксфордската вакцина против коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: