ВМРО-ДПМНЕ и денеска на протест


5 копии

Народот се буди, протест сега за да не биде предоцна. Денес ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните ќе протестира затоа што Заев ќе ја менува историјата во учебниците, ...
| | веќе видена | слични

Продолжуваат протестите на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Во Скопје ќе се постават блокади пред Владата на Република Македонија, пред Министерството за надворешни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ВМРО-ДПМНЕ најави дека денеска во Скопје ќе постави блокади пред Владата, пред Министерството за надворешни работи и пред Министерството за правда од 16 до 17 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Денес ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните ќе протестира затоа што Заев ќе ја менува историјата во учебниците, за договарањето на заедничка историја со источниот ...
| | веќе видена | слични

Според фотографиите објавени од „Слободен печат“, учесниците можат да се избројат на прсти, а дополнително, поголем дел од нив исто како и пред Владата, се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од 16 часот со блокада на улиците кај Влада, МНР и Министерството за правда и протести во 20 градови, ВМРО-ДПМНЕ повторно ќе порача дека премиерот Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска ги продолжува протестите и блокадите низ Македонија, а за денеска е најавено проширување на протестот во 20 градови. Од 16 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и утрово продолжија со меѓусебни обвинувања и несогласувања за претстојниот попис на населението.Опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение ...
сите 465 | | | веќе видена

Контроверзниот Красимир Каракачанов продолжува со обвинувањата и пртисоците кон Македонија. Во своето последно интервју за Бугарската национална телевизија ...
сите 352 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 223 | | | веќе видена

Пулмологот и специјалист по интерна медицина д-р Пјер Кори кој помагал во лечењето на ковид пациенти во неколку држави во САД апелира заболените од ковид-19 да ...
сите 208 | | | веќе видена

Во тетовско Горно Седларце, полициски службеници на СВР Тетово синоќа го лишиле од слобода 41-годишниот Б.И. од ова село, чиј угостителски објект работел по ...
сите 303 | | | веќе видена

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува на 28 јануари 2021 година, откако на денешното рочиште беа сослушани ...
сите 80 | | | веќе видена

Најдобриот македонски пливач Александар Маленко беше во хотелот „Александар Палас“ каде се виде со капитенот Кире Лазаров и останатите ракометари. Тој пред ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ и денеска на протест

Од:
До кого (е-маил):
Порака: