Филипче до Мицкоски: Срамни лаги од лидер на парија – повели на Клиниката за уво, нос и грло и увери се

Честопати ме прашуваат што прави опозицијата во пандемијата. Опозицијата лаже и опструиура. Кревети и кислород има затоа што макотрпно работиме да ги ...
| | веќе видена | слични

На денешната средба со новинарите миснитерот за здравство Венко Филипче покрај инфомарциите за вакцините уште еднаш апелираше до грашаните да се воздржат од ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Пикот на короната не поминува исто како и неспособноста на Заев и Филипче која значи смрт за народот, и неодговорноста на власта ги чини граѓаните здравје и ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Дури Заев и Бучковски носат смрт на Македонија, Филипче и Ангелов поради неспособноста се одговорни за катастрофалната смртност од корона вирусот. Ова за жал е ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Однародената власт сега станува и одлепена од реалноста уште повеќе. Среде епидемија во 2021 наместо повисок буџет за здравството, тие предвидуваат помалку ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Што прави Филипче? За девет месеци не успеа, ама баш ништо да направи за здравствениот систем. Не успеа да го прилагоди и организира за корона епидемијата, и ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ го обвини министерот за здравство Венко Филипче дека „ги штелува“ бројките, откако резултатите за новозаболени, излекувани и починати од Ковид-19 ...
| | веќе видена | слични

Во последните извештаи на министерство за здравство може да се воочи дека граѓаните кои имаат Ковид-19 може да добијат болнички кревет, само ако пред тоа некој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, на синоќешното гостување на ТВ Сител изјави дека неговата партија преговара со пратеници од владината ...
сите 472 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче до Мицкоски: Срамни лаги од лидер на парија – повели на Клиниката за уво, нос и грло и увери се

Од:
До кого (е-маил):
Порака: