Руски новинар вакциниран со „Спутник“ се зарази со Ковид 19

2 копии

Во Русија денес се развиваат уште најмалку десет препарати, покрај постојните вакцини против коронавирусот на Центарот „Гамалеј“, Центарот „Вектор“ и Центарот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Обама, Буш и Клинтон веќе се пријавија да ја примат новата ковид вакцина. Ќе се вакцинираат пред камерите, веднаш штом вакцината ќе биде одобрена. Целта на екс ...
| | веќе видена | слични

Жителите на Москва кои веќе започнаа да се вакцинираат со првата регистрирана вакцина против вирусот корона во светот „Спутник 5“, добија упатства и потврда за ...
| | веќе видена | слични

Наредбата на Путин,дојде неколку часа откако Британија соопшти дека ја одобри  вакцината.Путин во август го зачуди светот објавувајќи дека владата ја одобрила ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Жителите на Москва, кои веќе почнаа да се вакцинираат со руската вакцина против коронавирусот „Спутник V“, добиваат потврда за вакцинирање и упатство за ...
| | веќе видена | слични

Рускиот премиер Михаил Мишустин им наложи на Роспотребнадзор, Министерството за здравство и Министерството за правда да одобрат привремени правила за испорака ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин нареди почеток на масовна вакцинација против коронавирус во Русија до крајот на следната недела, пренесува РТ.Лекарите и ...
| | веќе видена | слични

Рускатата дипломатска мисија при Обединетите нации и на руското министерство за здравство ја презентираа вакцината против коронавирусот „Спутник V“ во рамките ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Статистиката не ја прави реалноста, статистика ја регистрира реалноста, тоа е нашата обврска и тоа мора да го направиме, порачува директорот на Државниот завод ...
сите 452 | | | веќе видена

По новата блокада за почеток на преговорите на Македонија со ЕУ и последите најави дека сега акцентот е ставен на акцискиот план за спроведување на Договорот ...
сите 324 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 223 | | | веќе видена

-Мора да се изрази благодарност до граѓаните коишто ги почитуваат превентивните мерки. Навистина немаше значаен број на собири за новогодишните празници. Сега ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Руски новинар вакциниран со „Спутник“ се зарази со Ковид 19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: