(Видео) Трамп до новинар: „Не ми се обраќај така, јас сум претседател на Америка!“


Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на САД, Доналд Трамп тврди дека луѓе во Џорџија се фатени како носат голем број на гласачки ливчиња и ги ставаат во гласачки машини. „Фатени се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фатени се како носат огромен број на гласачки ливчиња и ги ставаат во „гласачките машини“ во Џорџија, објави на Твитер американскиот претседател Доналд Трамп ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Американскиот претседател во заминување Доналд Трамп поттикна кампања која собра повеќе од 200 милиони долари во донации додека ги истакнување неоснованите ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на САД, Доналд Трамп, не се откажува од тврдењето дека претседателските избори се украдени, а неговиот тим продолжи да изнесува докази за, како ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 160 | | | веќе видена

Образованието е систем којшто се подготвува подолг период и реформите не се прават од денес за утре. Сега дојде времето за оваа промена со којашто фокусот на ...
сите 482 | | | веќе видена

Португалскиот министер за надворешни работи Августо Сантош Силва изјави во Европскиот парламент дека целите на неговата земја како претседавач на ЕУ во областа ...
сите 242 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Шефот на државата во интервју за Тв ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Трамп до новинар: „Не ми се обраќај така, јас сум претседател на Америка!“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: