Македонскиот јазик и идентитет се неспорни, можен патоказ кон Договорот со Бугарија, но не како дел од преговарачката рамка


Македонскиот јазик и идентитет не се предмет на преговори, потенцираа вчера високи претставници на Владата и напоменаа дека темната страна на историјата треба ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот весник „24 часа“ пренесе дека Данска и Холандија се приклучиле на бугарското вето за започнување на преговори на земјава со Европската унија, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пишувањата на некои медиуми дека Холандија ѝ дала поддршка на Бугарија во блокирањето на преговарачката рамка за почеток на пристапните преговори на Северна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Холандската амбасада како лажни ги оцени информациите дека Холандија ја поддржала Бугарија во блокирањето на преговарачката рамка за Северна Македонија за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Холандија сметаше и сѐ уште смета дека Северна Македонија има постигнато добар напредок и дека меѓувладината конференција може да се одржи веднаш штом ќе се ...
| | веќе видена | слични

По утринската вест дека Холандија и Данска го поддржуваат ветото на Бугарија во однос на евроинтеграциите на С.Македонија, се огласи и Холандската амбасада во ...
| | веќе видена | слични

Неоснована и лажна е веста што излезе во некои медиуми во текот на вчерашниот ден дека Холандија ја поддржила Бугарија во блокадата на преговарачката рамка за ...
| | веќе видена | слични

Откако објавија бугарски медиуми, а веста ја преземаа и десетици македонски медиуми од Холандската амбасада во Скопје демантираат дека Холандија и дала ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Десетици изјави на македонските политичари поврзани со проблемот со Бугарија наведуваат на тоа дека подобар исход во разговорите официјално Скопје очекува по ...
сите 340 | | | веќе видена

По интензивните врнежи од дожд претходниот викенд, реките во Кичевско-бродскиот регион за час го подигнаа нивото и како резултат на зголемениот водостој тие се ...
сите 191 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер Артан Груби добил казна од 500 евра како одговорно лице во Министерството за политички систем, во чии простории во понеделникот ...
сите 99 | | | веќе видена

Поранешната министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска на денешното рочиште за настаните од 27-ми април во Собранието, негираше дека ВМРО-ДПМНЕ била ...
сите 88 | | | веќе видена

Во изминатиот исклучително критичен период на пандемијата со коронавирус, кога целокупниот здравствен систем се соочуваше со огромен наплив на пациенти и ...
сите 656 | | | веќе видена

СЕ ВРАЌА СТАРОТО РАБОТНО ВРЕМЕ ЗА КАФУЛИЊАТА Единствено нешто што ќе се случи во однос на рестриктивните мерки е тоа што сигурно на 21 јануари, односно ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонскиот јазик и идентитет се неспорни, можен патоказ кон Договорот со Бугарија, но не како дел од преговарачката рамка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: