Германска технологија - логистика за корона вакцините


11 копии

Бугарија денеска го објави планот за вакцинирање на населението против коронавирус, а официјална Софија соопшти декаа вакцината ќе биде бесплатна. – Први кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првиот контингент на вакцината против коронавирусо на американската компанија Фајзер и Бионтег пристигна во Велика Британија. Вакцините се однесени во ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство д-р Венко Филипче и д-р Александра Грозданова, претседателка на Комитетот за имунизација при Министерството за здравство, денеска во ...
| | веќе видена | слични

Американската биотехнолошка фабрика модерна соопшти дека очкува во првото тримесечје од 2021 година глобално да има располагање меѓу 100 и 125 милиони дози од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Опозицијата веќе ги собира потписите за повлекување на Законот за попис кој веќе ја помина собраниската процедура. За сега објаснувањето од најголемата ...
сите 329 | | | веќе видена

Шпанија стигна до рутинска победа над Уругвај од 28-23 во натпревар од второто коло во групата 1 од главната фаза на Светското првенство во Египет. Арино беше ...
сите 565 | | | веќе видена

Повеќе од 1.600 лица се пријавени дека биле приведени од полицијата на протестите низ Русија за ослободување на опозиционерот и критичар на Кремљ, Алексеј ...
сите 257 | | | веќе видена

Полициски службеници од Полициското одделение Галате, во содејство со Државниот пазарен инспекторат, на 18.01.2021 во 23.00 часот, затвориле угостителски ...
сите 297 | | | веќе видена

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, на синоќешното гостување на ТВ Сител изјави дека неговата партија преговара со пратеници од владината ...
сите 518 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 123 | | | веќе видена

Директорот на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски во денешното гостување на радио Канал 77 предупреди дека секој што ќе даде лажни податоци или ќе ...
сите 53 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер Артан Груби соопшти дека 1.349 службеници вработени по Охридскиот рамковен договор до крајот на јануари ќе започнат со работа во новите ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германска технологија - логистика за корона вакцините

Од:
До кого (е-маил):
Порака: