Пазарен инспекторат ги анализира попустите за „Black Friday“


12 копии
2 копии

Од Државниот пазарен инспекторат информираат дека нема да има санкции за метежот по шопинг-центрите, за време на Црн Петок изминатиот викенд, според она што го ...
| | веќе видена | слични

Државниот санитарен и здравствен инспекторат нема да утврдува дали има злоупотреби од страна на погребалните претпријатија за досегашната пракса за закопување ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Државниот пазарен инспектор во петокот, за време на акцијата „Black Friday“ изврши инспекциски надзори во моловите на територија на цела држава. Неправилности ...
| | веќе видена | слични

 Директорката на ДСЗИ Д-р. Ирина Сотирова Бухова на вели дека досега никогаш не било наведено дека починатите треба да бидат закопани во лимени сандаци но дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во периодот од 23 до 29 ноември годинава седумте инспекциски служби извршиле 4.080 контроли. Во овој период, Државниот пазарен инспекторат изврши 2.635 ...
| | веќе видена | слични

Во периодот од 23 до 29 ти ноември од страна на седумте инспекциски служби се извршени 40 080 контроли, информира Инспекцисниот совет.Државниот пазарен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Независната угостителска комора во петок ќе има средба со вицепремиерот Фатмир Битиќи, на која ќе се разговара за нивните барања за дополнителна државна помош ...
сите 179 | | | веќе видена

Американските безбедносни служби во моментов испитуваат голем број закани упатени кон конгресмените пред најавеното продолжение на расправата во Сенатот за ...
сите 211 | | | веќе видена

Зоран Заев бесрамно од 2015-та па наваму, со години печалеше политички поени со случајот „Монструм“, рече на денешната прес конференција Бојан Стојаноски, ...
сите 171 | | | веќе видена

Селекцијата на Аргентина нема да игра во четвртфиналето на Светското првенство иако имаше отворена шанса тоа да го направи со позитивен резултат во пресметката ...
сите 156 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 166 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука има законска обврска да им обезбеди право на полагање државна матура на учениците, посебно на оние кои сакаат да ...
сите 247 | | | веќе видена

Во очекување на потписот на указот на Законот за попис од претседателот на државата Стево Пендаровски, лидерите на владејачките партии пред јавноста ја ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пазарен инспекторат ги анализира попустите за „Black Friday“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: