Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денеска?

4 копии

Најголемиот отворен канал во Струмица, што поминува долж улицата „Крушевска Република”, постојано е полн со ѓубре кое го фрлат несовесни граѓани. Иако ...
| | веќе видена | слични

Иако струмичкото комунално претпријатие редовно го чисти и го одржува, сепак грдата слика е многу честа во овој дел од градот. -Екипа од Одделението „Комунална ...
| | веќе видена | слични

Изјава на министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски по посетата на полициското одделение во Жеровјане и убидот во реконструираниот објект. ВО ЖИВО: ...
| | веќе видена | слични

Палењето на садовите за одлагање на комуналниот отпад во изминатиот период е значително намалено. Ваквата практика на намалено уништување на контејнерите, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Заев заедно со министерот за економија Крешник Бектеши ќе се обратат на промоцијата на фотонапонската централа на „ЕВН Македонија” АД Скопје во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 570 | | | веќе видена

Русија започна кривично гонење против полицаец кој е обвинет за протекување податоци кои би можеле да помогнат во откривањето на трујачот на Алексеј ...
сите 238 | | | веќе видена

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за ...
сите 431 | | | веќе видена

Бајден денеска положува заклетва во Вашингтон. Медиумите во САд пишуваат дека се очекува историски ден што ќе се одржи под строг протокол и ќе кулминира ...
сите 470 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 98 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 143 | | | веќе видена

Нови 400 случаи на КОВИД-19, 11 починати и 206 оздравени пациенти се евидентирани во последните 24 часа. Како што соопшти Министерството за здравство, ...
сите 428 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денеска?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: