Фејсбук и партнерите се подготвуваат да пуштат криптовалута уште во јануари

2 копии

Фејсбук и неговите партнери се подготвуваат да ја пуштат криптовалутата „Либра“ веќе во јануари следната година, објави денеска „Фајненшл тајмс“, повикувајќи ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Фејсбук ја лансира својата криптовалута „Либра“ најрано од јануари, пренесува Фајненшл тајмс повикувајќи се на три извори. Асоцијацијата „Либра“ со седиште во ...
| | веќе видена | слични

„Фејсбук“ и неговите партнери се подготвуваат да ја издадат криптовалута либра во јануари следнава година. Компанијата „Фејсбук“ минатиот јуни, ја претстави ...
| | веќе видена | слични

Либра настапува на финасискиот пазар како дигитална валута од почетокот на следната година, која е во сопственост на Фејсбук. Либра ќе биде дигитална валута ...
| | веќе видена | слични

Останато

Русија уапси двајца соработници на затворениот критичар на Кремљ, Алексеј Навални и се закани дека ќе ги тужи другите заради повикување преку интернет да се ...
сите 219 | | | веќе видена

Вратите на кафеаните и рестораните од денеска ќе бидат отворени до 21 часот. Во главниот град раздвижено. Д ел од граѓаните вечерва решија да ги посетат ...
сите 301 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер и министер за политички системи, Артан Груби од ДУИ, не сака да го коментира судскиот процес „Монструм“, но тврди дека единствен пат кога ...
сите 112 | | | веќе видена

Лука Јовиќ ја одбил можноста да се пресели во Милан, Србинот се плашел дека ќе му ја грее клупата на Златан Ибрахимовиќ. Италија Лука Јовиќ минатата недела го ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фејсбук и партнерите се подготвуваат да пуштат криптовалута уште во јануари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: