Протест на ВМРО-ДПМНЕ во 7 македонски градови под мотото: Оставка на Заев, слобода на народот


Оставка на Заев, слобода на народот. Пораката вечерва ја упати опозицијата од седум градови низ државава, а директен повод како што велат од ВМРО-ДПМНЕ, е ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Вчера квинслингот Заев кажа дека ќе ги менува учебниците по историја од 2021 година, што значи дека ќе имаме учебници по бугарски терк. Премиерот во заминување ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Протестираме затоа што Заев ќе ја менува историјата во учебниците, за договарањето на заедничка историја со источниот сосед и тргувањето со историски личности. ...
| | веќе видена | слични

Велепредавникот Зоран Заев и официјално почна да си го спроведува кажаното во срамното интервју каде се откажува од сè што е македонско и прави ретуширање на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од 16 часот со блокада на улиците кај Влада, МНР и Министерството за правда и протести во 20 градови, ВМРО-ДПМНЕ повторно ќе порача дека премиерот Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска ги продолжува протестите и блокадите низ Македонија, а за денеска е најавено проширување на протестот во 20 градови. Од 16 ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката Рашела Мизрахи денеска на протестот под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“ од пред министерството за надворешни работи порача на ...
| | веќе видена | слични

Љупчо Димовски на протестот пред Владата под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“ порача дека пред Македонија има пред сериозен долгогодишен проблем ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 531 | | | веќе видена

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални е сместен во ќелија во озогласениот московски притвор откако судијата донесе одлука за 30 дневен притвор, пишува Радио ...
сите 225 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 157 | | | веќе видена

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за ...
сите 357 | | | веќе видена

Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ вечерва гостуваше во „Радио Лидер“ каде што нагласи дека секаде каде што оваа Влада на СДСМ има замешано прсти е ...
сите 168 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 147 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена

Веб страницата „Worldometers“ пренесе дека од почетокот на пандемијата со коронавирусот во светот досега се потврдени вкупно 96.009.891 случаи, а 25.330.409 од ...
сите 496 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Протест на ВМРО-ДПМНЕ во 7 македонски градови под мотото: Оставка на Заев, слобода на народот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: