Трамп: Бајден ќе влезе во Белата куќа ако докаже дека законски ги добил гласовите


Американскиот претседател, Доналд Трамп, на социјалната мрежа Твитер објави дека Џо Бајден може да стане претседател само ако докаже дека гласовите ги добил ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фатени се како носат огромен број на гласачки ливчиња и ги ставаат во „гласачките машини“ во Џорџија, објави на Твитер американскиот претседател Доналд Трамп ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Американскиот претседател во заминување Доналд Трамп поттикна кампања која собра повеќе од 200 милиони долари во донации додека ги истакнување неоснованите ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на САД, Доналд Трамп, не се откажува од тврдењето дека претседателските избори се украдени, а неговиот тим продолжи да изнесува докази за, како ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 531 | | | веќе видена

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални е сместен во ќелија во озогласениот московски притвор откако судијата донесе одлука за 30 дневен притвор, пишува Радио ...
сите 225 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 157 | | | веќе видена

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за ...
сите 357 | | | веќе видена

Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ вечерва гостуваше во „Радио Лидер“ каде што нагласи дека секаде каде што оваа Влада на СДСМ има замешано прсти е ...
сите 168 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 147 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена

Веб страницата „Worldometers“ пренесе дека од почетокот на пандемијата со коронавирусот во светот досега се потврдени вкупно 96.009.891 случаи, а 25.330.409 од ...
сите 496 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп: Бајден ќе влезе во Белата куќа ако докаже дека законски ги добил гласовите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: