Ахмети: Заев ја ризикува својата кариера со најдобра намера за земјата


11 копии

Вчера квинслингот Заев кажа дека ќе ги менува учебниците по историја од 2021 година, што значи дека ќе имаме учебници по бугарски терк. Премиерот во заминување ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Додека трае дводневната средба на македонско-бугарската Мешовита комисија за историски и образовни прашања, властите во Скопје со пораки дека разговорите со ...
| | веќе видена | слични

Велепредавникот Зоран Заев и официјално почна да си го спроведува кажаното во срамното интервју каде се откажува од сè што е македонско и прави ретуширање на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Заев вели дека има напредок од денешната работата на мешовитата македонско-бугарска историска комисија. Историчарите ги заклучиле записниците од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ПРЕМИЕРОТ ТВРДИ ДЕКА КОМИСИИТЕ ИМААТ НАПРЕДОК Постигнат е напредок во Комисијата за историски прашања, вели премиерот Зоран Заев. Тој рече дека разговорите со ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи, смета дека ќе биде вратена довербата во Договорот за добрососедство со Бугарија доколку денеска и утре на онлајн средбата ...
| | веќе видена | слични

Назначувањето на Владо Бучковски за преговарач со Бугарија, откако Македонија на првата меѓувладина конференција доби вето за почеток на пристапните преговори ...
| | веќе видена | слични

Патоказот за спроведување на Договорот за добрососедство со Бугарија ќе биде во форма на акциски план за тоа на кој начин двете држави соработуваат – уверува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Господине Симовски, како течат подготовките за пописот и дали по скоро 19 години ќе имаме успешно спроведена статистичка операција? Ќе почнам со одговор на ...
сите 451 | | | веќе видена

Во синоќешното интервју на БНТ, вицепремиерот на Бугарија и министер за одбрана, Красимир Каракачанов, повторно ја коментираше и темата Република Северна ...
сите 385 | | | веќе видена

Новоизбраниот претседател на ДИК, Александар Даштевски, кој како прв човек на Комисијата, доаѓа на предлог на ВМРО-ДПМНЕ, изјави дека е добро што се се ...
сите 224 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи изврши претреси во Охрид при што еден угостителски објект кој работел во 18 часот е затворен. Против сопственикот на ...
сите 370 | | | веќе видена

Пулмологот и специјалист по интерна медицина д-р Пјер Кори кој помагал во лечењето на ковид пациенти во неколку држави во САД апелира заболените од ковид-19 да ...
сите 183 | | | веќе видена

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува на 28 јануари 2021 година, откако на денешното рочиште беа сослушани ...
сите 80 | | | веќе видена

Најдобриот македонски пливач Александар Маленко беше во хотелот „Александар Палас“ каде се виде со капитенот Кире Лазаров и останатите ракометари. Тој пред ...
сите 12 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ахмети: Заев ја ризикува својата кариера со најдобра намера за земјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: