Facebook Libra: Новата криптовалута може да излезе во јануари

2 копии
4 копии

Фејсбук ја лансира својата криптовалута „Либра“ најрано од јануари, пренесува Фајненшл тајмс повикувајќи се на три извори. Асоцијацијата „Либра“ со седиште во ...
| | веќе видена | слични

„Фејсбук“ и неговите партнери се подготвуваат да ја издадат криптовалута либра во јануари следнава година. Компанијата „Фејсбук“ минатиот јуни, ја претстави ...
| | веќе видена | слични

Либра настапува на финасискиот пазар како дигитална валута од почетокот на следната година, која е во сопственост на Фејсбук. Либра ќе биде дигитална валута ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сите предлози на опозицијата се отфрлениПописот не може да биде релевантен без немањето на слух за опозицијатаЗаконот за попис е резултат на претходно ...
сите 481 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 226 | | | веќе видена

Вратите на кафеаните и рестораните од денеска ќе бидат отворени до 21 часот. Во главниот град раздвижено. Д ел од граѓаните вечерва решија да ги посетат ...
сите 301 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер и министер за политички системи, Артан Груби од ДУИ, не сака да го коментира судскиот процес „Монструм“, но тврди дека единствен пат кога ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Facebook Libra: Новата криптовалута може да излезе во јануари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: