Како стојат работите во СДСМ, ден потоа


Назначувањето на Владо Бучковски за преговарач со Бугарија, откако Македонија на првата меѓувладина конференција доби вето за почеток на пристапните преговори ...
| | веќе видена | слични

Планот на ВМРО-ДПМНЕ кога ќе дојде на власт е доколку Заев потпише анекс, нов договор во кој не се заштитени македонските интереси истиот да биде поништен. Ова ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Договорот со Бугарија не е ниту за добрососедство ниту за пријателство. Барањата на Бугарија не се нови и датираат од 1878 година од Санстефанскиот договор. ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на СДСМ Дарко Каевски во вечерашното гостување во емисијата „Топ тема” на телевизија Телма, посветена на работата парламентот и блокадата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Деловникот бил сменет без опозиција? Тоа не е точно. На сите координации кои беа закажани се говореше за онлајн собрание. Од самиот старт опозицијата не сака ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Од самиот старт опозицијата не сака оналјн седници затоа што намерата им е да ги блокира сите закони наменети за граѓаните. Потоа, велат дека било ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„ ВМРО ДПМНЕ цело време сака проблеми и сака да ја искомплицира ситуацијата. Со таквото однесување се загрозува позицијата која ја имаме со Договорот со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поочигледно е дека нема да добиеме датум за преговори со ЕУ. ВМРО е опозиција која партиципира во Собранието таа не е вклучена во преговорите со било која ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Власта сака да прави политички попис во Македонија, изјави денеска во гостувањето на Сител потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски. Истакна дека ...
сите 301 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како стојат работите во СДСМ, ден потоа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: