Струмичката болница почнаа да ја обезбедуваат припадници на АРМ


12 копии

Во поликлиниката во Шуто Оризари од следната недела ќе почне со работа пункт каде ќе се врши тестирање за коронавирус со брзи антигенски тестови. Матичните ...
| | веќе видена | слични

Покрај високиот број на новозаболени и починати од Институтот за јавно здравје велат дека се регистрирани 679 оздравени пациенти. Здравствените работници во ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче најави дека се зголемуваат капацитетите за тестирање. -Ги зголемуваме капацитетите за тестирање. Од следната недела, во ...
| | веќе видена | слични

Од  понеделник ќе се закажуваат тестирања во поликлиниката во Шуто Оризари со брз бесплатен антигенски тест за ковид 19. Првите тестирања ќе почнат од среда. ...
| | веќе видена | слични

Матичните лекари ќе може да закажуваат термини веќе од понеделник, а тестирањето ќе почне во среда и ќе се одвива секој ден од понеделник до петок во прва ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во велешката болница иако не драстично, сепак последниве денови постепено опаѓа бројот на хоспитализирани. Денеска се 60 хоспитализирани, а завчера беа 68. ...
| | веќе видена | слични

Како што информира портпаролот д-р Весна Неделковска Николова, од вкупниот број на 60 хоспитализирани пациенти, 49 се потврдени позитивни, седум сомнителни и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 531 | | | веќе видена

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални е сместен во ќелија во озогласениот московски притвор откако судијата донесе одлука за 30 дневен притвор, пишува Радио ...
сите 225 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 157 | | | веќе видена

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за ...
сите 357 | | | веќе видена

Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ вечерва гостуваше во „Радио Лидер“ каде што нагласи дека секаде каде што оваа Влада на СДСМ има замешано прсти е ...
сите 168 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 147 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена

Веб страницата „Worldometers“ пренесе дека од почетокот на пандемијата со коронавирусот во светот досега се потврдени вкупно 96.009.891 случаи, а 25.330.409 од ...
сите 496 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Струмичката болница почнаа да ја обезбедуваат припадници на АРМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: