Клоп: Ако му ја покажувавме на Марадона оваа љубов додека беше жив, можеше да му помогнеме


Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп истакна дека ако светот ја покажувал љубовта кон Марадона додека легендарниот Аргентинец беше жив, тоа можело да му помогне ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Речиси половина век траеја споредбите за тоа кој е подобар, најдобар, Пеле или Марадона. И немаше победник во таа “битка“, за некои “Кралот“ беше најдобар, за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Бразилската легенда, Пеле напиша писмо со многу емоции за Диего Марадона во кое ја изразува сета почит и љубов кон Аргентинецот. Пеле искажува големи емоции за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Блазилската икона Пеле со отворено писмо се обрати до починатиот Диего Марадона седум дена по смртта на аргентинскиот фудбалски гениј кој почина на 60 години. ...
| | веќе видена | слични

Веднаш по информацијата за смртта на Диего Марадона, бразилската легенда Пеле се осврна со кратка објава на Инстаграм истакнувајќи дека „еден ден заедно ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пописот е важен во секое општество и е алатка, инструмент за да обезбеди огромен сет на податоци кои се потребни за креирање на развојни политики од централно, ...
сите 389 | | | веќе видена

Ова како што го тера власта ова не е попис, туку попишување на државјаните на Македонија, луѓето кои што имаат македонско државјанство. И без разлика колку ...
сите 455 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски во рамките на својата регионална дипломатска иницијатива ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Клоп: Ако му ја покажувавме на Марадона оваа љубов додека беше жив, можеше да му помогнеме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: