Спасовски: Состојбата од безбедносен аспект е мирна и стабилна

9 копии
2 копии

Итни, среднорочни и долгорочни мерки за надминување на состојбите со намалениот водостој на Преспанското Езеро, предвидува анализата и акцискиот план на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерството за животна средина и просторно планирање на 25-та Седница на Владата, одржана на 1 декември, достави анализа и акциски план за Преспанското ...
| | веќе видена | слични

Предвидува анализата и акцискиот план на Министерството за животна средина и просторно планирање (МЖСПП) што го усвои Владата на последната седница. Како што ...
| | веќе видена | слични

Потписите, како што соопшти Здружението, биле собрани во период од 25 септември до 25 ноември, а петицијата е поддржана од 31 граѓанска организација. – Во ...
| | веќе видена | слични

Заради потребата од активности за навремено, постојано и веродостојно информирање, со цел спречување и оневозможување на создавање и ширење дезинформации, а со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев далеку од очите на македонската јавност, смени член на историската комисија со Бугарија. Воедно, министер од владата на Бојко Борисов јавно соопшти ...
сите 599 | | | веќе видена

Русија започна кривично гонење против полицаец кој е обвинет за протекување податоци кои би можеле да помогнат во откривањето на трујачот на Алексеј ...
сите 233 | | | веќе видена

Американскиот претседател во заминување, Доналд Трамп, денеска нема да присуствува на инаугурацијата на Џо Бајден.Неговото отсуство ќе има влијание врз еден од ...
сите 170 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 131 | | | веќе видена

За најновата изјава на бугарската министерка за надворешни работи, Екатерина Захариева, Македонија да не се надевала на подобри работи по изборите во Бугарија, ...
сите 114 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски: Состојбата од безбедносен аспект е мирна и стабилна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: