Николовски: Синхронизирани се одлуките и на партијата и на Владата

2 копии
5 копии

Директорот на Државниот завод за индустриска сопственост Горан Герасимовски денеска одржа работна средба со вицепремиерот за борба против корупција и криминал, ...
| | веќе видена | слични

На средбата се дискутираше за идната соработка во однос на борба против сива економија. Директорот Герасимовски ги истакна приоритетите на ДЗИС и важната улога ...
| | веќе видена | слични

Поранешната министерка за култура Ганка Цветанова му реплицира на вицепремиерот за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со усвојувањето на Законот за попис и потпишувањето на Указот од страна на Претседателот на државата, создадени се сите нормативни услови за спроведување на ...
сите 590 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 171 | | | веќе видена

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Иванка Василевска, во вечерашното издание на дебатната емисија „Јади Бурек“ на ТВ Сонце зборуваше за историските прашања во однос ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николовски: Синхронизирани се одлуките и на партијата и на Владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: