(Видео) Николоски: Срамот на Зоран Заев да не дозволиме да стане колективен срам


Два дена по скандалозното интервју, наместо Зоран Заев да се извини, и да се повлeче од изјавите кои претставуваат удар на темелите на македонската држава и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вечерва за “Инфомакс” потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во однос на договорот со Бугарија изјави дека мора да се навратиме наназад и да се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вечерва во вонредната емисија на „Инфомакс” потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски истакна дека во последниве денови постои еден мисменаџмент и ...
| | веќе видена | слични

-Заев нема црвени линии и решение е неговата оставка и неговото заминување. Во следните денови ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе за доверба на владата. И јас сум убеден во ...
| | веќе видена | слични

Економската криза допрва доаѓа, ова е само почеток, за жал доаѓаат тешки месеци за сите граѓани на Република Македонија. ВМРО-ДПМНЕ и граѓаните не гледаат ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски за порталот „Инфомакс“ открива дека во наредните денови ќе се гласа недоверба на Владата на Зоран Заев. ...
| | веќе видена | слични

Во оваа колумна сакав, во интерес на јавната дебата, да проговорам за некои прашања за кои сум разговарал со професорот Владо Бучковски и кога бил премиер, и ...
| | веќе видена | слични

Кои се причините и мотивите на Република Бугарија толку цврсто да опстане на позициите за блокирање на европскиот пат на Северна Македонија, доколку соседот не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 563 | | | веќе видена

Русија започна кривично гонење против полицаец кој е обвинет за протекување податоци кои би можеле да помогнат во откривањето на трујачот на Алексеј ...
сите 235 | | | веќе видена

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за ...
сите 437 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 104 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 144 | | | веќе видена

Нови 400 случаи на КОВИД-19, 11 починати и 206 оздравени пациенти се евидентирани во последните 24 часа. Како што соопшти Министерството за здравство, ...
сите 434 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Николоски: Срамот на Зоран Заев да не дозволиме да стане колективен срам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: