Најголемиот Black Friday e на Grouper.mk

10 копии

Интернет-шопингот во САД на „Црниот петок“ достигна ниво од девет милијарди долари, со оглед на тоа што американските потрошувачи се свртеа кон купување преку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пандемијата не е пречка за граѓаните да шетаат во продавници и да ги користат попустите за време на “Блек Фрајдеј”. Според проценките на Организацијата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потрошувачите најмногу се жалат за купување преку интернет, велат од Организацијата за заштита на потрошуваци. Дневно во просек добивале по 5 поплаки за ...
| | веќе видена | слични

Попустите го прославивме во кругот на семејството Само околу половина од вообичаениот број на купувачи стапнале во американските продавници за време на ...
| | веќе видена | слични

 На фотографиите кои кружат на социјалните мрежи, направени синоќа пред некои од трговските центри и пред дуќаните може да се забележат огромни колони од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Долгонајавуваниот голем и феноменален попуст уште еднаш покажа дека е само маркетиншки трик за привлекување потрошувачи, се пожалија граѓаните. купувачите кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 465 | | | веќе видена

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални е сместен во ќелија во озогласениот московски притвор откако судијата донесе одлука за 30 дневен притвор, пишува Радио ...
сите 225 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 152 | | | веќе видена

Поранешната американска државна секретарка и поранешна претседателска кандидатка, Хилари Клинтон, денеска соопшти дека разговарала со спикерката на ...
сите 425 | | | веќе видена

Лекарската комора без одговор зошто не им беше овозможен еднаков пристап на сите матични лекари во дискусијата за лекот Ивермектин со докторот Дејан Докиќ. На ...
сите 168 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 127 | | | веќе видена

Веб страницата „Worldometers“ пренесе дека од почетокот на пандемијата со коронавирусот во светот досега се потврдени вкупно 96.009.891 случаи, а 25.330.409 од ...
сите 450 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најголемиот Black Friday e на Grouper.mk

Од:
До кого (е-маил):
Порака: