По која цена ќе се задолжуваме во иднина


5 копии

Меѓународниот ден на лицата со попреченост 3-ти декември е ден кога ставаме акцент на човековите права за еднаквост и еднаков пристап во сите пори на ...
| | веќе видена | слични

Во извештаите и документите од Европската Унија постојано се пренесуваат ново-старите препораки за земјите од Западен Балкан за непочитување на владеењето на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Берлинскиот процес се враќа во Берлин. Време е и ние да започнеме креирање на функционален систем, заснован на европските стандарди и вредности, а за тоа не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако 29 години живеев во СФРЈ, никогаш не сум ги сакал флоскулите за враќање на духот на Југославија. Едноставно, не верувам во „римејкови“ и затоа од првиот ...
| | веќе видена | слични

Пишува: Вилдан Дрпљанин За многу луѓе останувањето без работа значи губење на единствениот приход за задоволување на своите и основните потреби на нивните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За првпат 16 врвни бизнисмени од земјите на Западен Балкан, врз основа на мерливи критериуми, ќе го следат напредокот на економските реформи во регионот и ќе ...
| | веќе видена | слични

Државата има добра стратегија за малите и средните претпријатија, но сепак треба да се направи разлика меѓу нив и стартапите за да може и тие да учествуваат во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како дел од првиот ден од Глобалната недела на претприемништвото се одржа виртуелен панел „Лобирање за политки за развој на националниот стартапекосистем – ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ чека законот за попис да излезе во Службен весник да почнат со собирање потписи од граѓаните со кои ќе побараат во Парламентот да се ...
сите 478 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 225 | | | веќе видена

Вратите на кафеаните и рестораните од денеска ќе бидат отворени до 21 часот. Во главниот град раздвижено. Д ел од граѓаните вечерва решија да ги посетат ...
сите 198 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер и министер за политички системи, Артан Груби од ДУИ, не сака да го коментира судскиот процес „Монструм“, но тврди дека единствен пат кога ...
сите 114 | | | веќе видена

Машката македонска репрезентација го претрпе четвртиот пораз на петтиот натпревар на Светското првенство, втор во главната фаза на шампионатот. Ова попладне ...
сите 278 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 138 | | | веќе видена

Уште пред да започне мечот, јасно беше дека Македонија ќе загуби од Русија на ракометниот Мундијал во Египет, а непознато беше само конечниот резултат. На ...
сите 136 | | | веќе видена

Шпанскиот прволигаш Барселона дефинитивно нема да може да смета на капитенот Лионел Меси за лигашкиот меч против Елче кој е на програмата оваа недела. Меси ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По која цена ќе се задолжуваме во иднина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: