Се изнајмуваат викендици - ковид пандемијата не ги предомислува граѓаните за славење на Нова година

Граѓаните и во услови на ковид пандемија, не се откажуваат од славење на Нова година. Еден месец пред Нова година, а викендиците по туристичките центри во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хотелиерите на брегот на Охридското Езеро, кои сѐ уште се отворени сметаат дека треба да продолжи издавањето на ваучери за туризам. Крајниот рок за користење ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Деветмесечниот период на пандемија, албанскиот туризам го чинеше загуби од околу 1,8 милијарди евра, тврди потпретседателот на здружението на албанските ...
| | веќе видена | слични

Останато

Русија уапси двајца соработници на затворениот критичар на Кремљ, Алексеј Навални и се закани дека ќе ги тужи другите заради повикување преку интернет да се ...
сите 219 | | | веќе видена

Вратите на кафеаните и рестораните од денеска ќе бидат отворени до 21 часот. Во главниот град раздвижено. Д ел од граѓаните вечерва решија да ги посетат ...
сите 301 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер и министер за политички системи, Артан Груби од ДУИ, не сака да го коментира судскиот процес „Монструм“, но тврди дека единствен пат кога ...
сите 112 | | | веќе видена

Лука Јовиќ ја одбил можноста да се пресели во Милан, Србинот се плашел дека ќе му ја грее клупата на Златан Ибрахимовиќ. Италија Лука Јовиќ минатата недела го ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се изнајмуваат викендици - ковид пандемијата не ги предомислува граѓаните за славење на Нова година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: