Последна снимка од Марадона: Тој едвај се движеше, но и тогаш покажа зошто е голем


Непосредно пред да почине, Диего Армандо Марадона имал операција на хематом на мозокот, по што била направена неговата последна јавна фотографија. Тој бил во ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот селектор на аргентинската фудбалска репрезентација, Алехандро Сабеља (66) е итно хоспитализиран на клиника во областа Белграно во Буенос Аирес. ...
| | веќе видена | слични

Само неколку дена по смртта на Диего Марадона пристигнуваат нови лоши вести од Аргентина. Имено, селекторот кој ја водеше Аргентина до финалето на Светското ...
| | веќе видена | слични

Некогашниот селектор на Аргентина, Алехандро Сабеља се наоѓа во болница во Буенос Аирес. Тој е таму од средата, а според последните информации, здравствената ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Некогашниот селектор на Аргентина, Сезар Луис Меноти, беше клучниот човек кој придонесе Барселона да го купи Диего Марадона од Бока јуниорс. Меноти уште во ...
| | веќе видена | слични

Марадона беше погребан на гробиштата „Бела Виста“ на периферијата на Буенос Аирес, каде што се погребани и неговите родители, на мала приватна церемонија. На ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова како што го тера власта ова не е попис, туку попишување на државјаните на Македонија, луѓето кои што имаат македонско државјанство. И без разлика колку ...
сите 521 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Последна снимка од Марадона: Тој едвај се движеше, но и тогаш покажа зошто е голем

Од:
До кого (е-маил):
Порака: