МАПАС, заедно со трите пензиски друштва објави информативно-едукативна брошура „Времето до пензија поминува побрзо отколку што мислиш“

4 копии

Агенцијата за супервизија на капитално финансираното пензиско осигурување – МАПАС, заедно со трите пензиски друштва, КБ Прво пензиско друштво АД Скопје, Сава ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По неколку години успешна работа на македонскиот пазар, повеќе од 50.000 задоволни корисници и секојдневно унапредување на своите производи, финансиското ...
| | веќе видена | слични

 Дали сакате цел живот да бидете со броени пари и последните денови од месецот да се молите што побрзо да поминат? Време е за промена – научете што прават ...
| | веќе видена | слични

 Колку детергент е доволно, како да не ја преполните машината за да не извадите полумокри или искинати парчиња, кои се најнови технологии и од што се ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата допринесе луѓето да размислуваат уште поодржливо. И во глобални рамки кога се зборува за мода и алишта, јавниот разговор е сè повеќе насочен кон ...
| | веќе видена | слични

Велат луѓето се способни да се прилагодуваат на секоја ситуација. Ситуацијата во која се наоѓаме денес и во која се наоѓа целата планета е причина да многу ...
| | веќе видена | слични

Останато

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, кој беше уапсен во неделата по пристигнувањето од Берлин, тврди дека шефот на државата Владимир Путин има своја ...
сите 238 | | | веќе видена

И Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, денеска реагираше за големото полициското присуство на вчерашното празнување на Богојавление на охридското ...
сите 191 | | | веќе видена

Пријава против 49 лица кои вчера го славеа празникот Водици во Охрид, ќе поднесе полицијата. Министерството за внатрешни работи ја сомничи, групата верници кои ...
сите 300 | | | веќе видена

Новоизбраниот претседател на САД, Џо Бајден, планира да ја почне својата нова администрација денеска попладне со први наредби за враќање на САД во Парискиот ...
сите 181 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МАПАС, заедно со трите пензиски друштва објави информативно-едукативна брошура „Времето до пензија поминува побрзо отколку што мислиш“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: