ЛДП бара средба на коалиционите партнери за да се разговара за ЕУ перспективите


ЛДП бара средба на коалиционите партнери за да се разговара за ЕУ перспективите. Патијата соопшти дека на вечерашната седница, Извршниот одбор ја разгледал ...
| | веќе видена | слични

Работата оди во една пријателска атмосфера и за мене е сигнал дека сите се трудат да прават напредок, изјави денска премиерот Зоран Заев, одговарајќи на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

За сите граѓани кои вистински се грижат, да ги осигурам дека никој не преговара за македонскиот идентитет и за македонскиот јазик. Тоа е наше право на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Комисијата за историски прашања од 14 записници имаше решено три, денеска имаат аспирација да ги решат останатите 11 записници. Работата оди во една ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот Зоран заев денеска изјави дека специјалниот претставник на Владата за Бугарија Владо Бучковски треба да биде само мотиватор за спроведување на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сите сме свесни дека разговорите со Бугарија треба да продолжат без разлика на исходот од претстојниот Совет на министри, изјави премиерот Зоран Заев, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Постигнат е напредок во Комисијата за историски прашања, вели премиерот Зоран Заев. Тој рече дека разговорите со Бугарија треба да продолжат без разлика на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Опозицијата смета дека назначувањето на Бучковски за специјален претставник на Владата за спорот со Бугарија ја „закопува“ довербата во извршната власт, во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 531 | | | веќе видена

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални е сместен во ќелија во озогласениот московски притвор откако судијата донесе одлука за 30 дневен притвор, пишува Радио ...
сите 224 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 158 | | | веќе видена

Поранешната американска државна секретарка и поранешна претседателска кандидатка, Хилари Клинтон, денеска соопшти дека разговарала со спикерката на ...
сите 376 | | | веќе видена

Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ вечерва гостуваше во „Радио Лидер“ каде што нагласи дека секаде каде што оваа Влада на СДСМ има замешано прсти е ...
сите 168 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 141 | | | веќе видена

Веб страницата „Worldometers“ пренесе дека од почетокот на пандемијата со коронавирусот во светот досега се потврдени вкупно 96.009.891 случаи, а 25.330.409 од ...
сите 530 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЛДП бара средба на коалиционите партнери за да се разговара за ЕУ перспективите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: