Основачите на СДСМ бараат оставка од Заев: Веднаш да замине од СДСМ и од фунцијата премиер


Некогашното раководство на СДСМ повикува на здрав разум и свест, оставка и одговорност по објавувувањето на скандалозното интервју на актуелниот претседател на ...
| | веќе видена | слични

Назначувањето на Владо Бучковски за преговарач со Бугарија, откако Македонија на првата меѓувладина конференција доби вето за почеток на пристапните преговори ...
| | веќе видена | слични

Откако Македонија доби вето за почеток на пристапните приговори со Европската Унија, го нема ни под дрво, ни под камен веќе две недели вицепремиерот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Македонија ќе има голем проблем со Бугарија, оние кои слепо му веруваа на Заев дека по Преспанскиот договор се покажа дека Македонија ќе има сериозни пречки ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Мора час поскоро да се стави крај на целата оваа работа и јас сум среќен што македонскиот народ го крева гласот. Имаме ерупција од реакции овие денови. И ...
| | веќе видена | слични

Во своето гостување на радио мрежата Канал 77, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски одговарајќи на прашања на новинарот истакна дека револтот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски имаше јавување во „Стадион“ на Канал 77 каде што посочи дека Заев не може да ја избрише историјата преку ...
| | веќе видена | слични

 Со автомобили, знамиња и транспаренти опозицијата на протестот побара оставка од премиерот Заев поради како што велат антимакедонски политики и откажување од ...
| | веќе видена | слични

По завршувањето на 100-те дена од владеењето на СДСМ и Коалацијата , во Собранието ќе го поставиме прашањето за доверба на Владата, рече во телефонското ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаросвки најпрвин ќе се консултира со правни експерти, па потоа ќе го потпише Законот за попис, велат од кабинетот на претседателот. Од ...
сите 369 | | | веќе видена

Ракометната репрезентација на Данска го потврди првото место во својата група на СП во Египет, обезбедувајќи си пласман во четвртфиналето на едно коло до ...
сите 581 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 120 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 524 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 310 пациенти позитивни и суспектен на коронвирусот. По ...
сите 458 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Основачите на СДСМ бараат оставка од Заев: Веднаш да замине од СДСМ и од фунцијата премиер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: