Софија бара реакција и за „вознемирувањето“ на лицата со бугарско државјанство во Македонија


Бугарија ги цени брзите потези на властите во Скопје за палењето на бугарското знаме и манифестациите на говор на омраза на социјалните мрежи, но очекува брза ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Комисијата за историски прашања од 14 записници имаше решено три, денеска имаат аспирација да ги решат останатите 11 записници. Работата оди во една ...
| | веќе видена | слични

Одлучувачки 48 часа за европската иднина на Македонија Комисијата на историчари направи исчекор. 14 записници се усвоени откри премиерот Заев. Според него, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владо Бучковски треба да биде само мотиватор за спроведување на Договорот за пријателство и добрососедство, преговорите за изнаоѓање решение и натаму ќе ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

За сите граѓани кои вистински се грижат, да ги осигурам дека никој не преговара за македонскиот идентитет и за македонскиот јазик. Тоа е наше право на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран заев денеска изјави дека специјалниот претставник на Владата за Бугарија Владо Бучковски треба да биде само мотиватор за спроведување на ...
| | веќе видена | слични

Работата оди во една пријателска атмосфера и за мене е сигнал дека сите се трудат да прават напредок, изјави денска премиерот Зоран Заев, одговарајќи на ...
| | веќе видена | слични

Сите сме свесни дека разговорите со Бугарија треба да продолжат без разлика на исходот од претстојниот Совет на министри, изјави премиерот Зоран Заев, ...
| | веќе видена | слични

Постигнат е напредок во Комисијата за историски прашања, вели премиерот Зоран Заев. Тој рече дека разговорите со Бугарија треба да продолжат без разлика на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Целиот наш народ виде, се потврди, зад блокадите, бојкотот и саботажите на пописот како статистичка операција стои побегнатиот криминалец во Будимпешта, Никола ...
сите 712 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

Професори и директори на училишта вршат притисоци врз матурантите кои ја бојкотираат наставата, се жалат средношколците. До редакцијата на Прес24 пристигнаа ...
сите 19 | | | веќе видена

Додека во светот на фудбалот, и очигледно оној на социјалните медиуми, се води дебата за тоа кој направил грешка, кој започнал, кој провоцирал, кој претерал, ...
сите 96 | | | веќе видена

Политичките тензии во руско-американските односи во догледно време веројатно ќе се влошат и покрај неодамнешните билатерални договори, изјави американскиот ...
сите 256 | | | веќе видена

Лино Червар останува на ставот дека си заминува од клупата на хрватската репрезентација, но искусниот стратег на заминување се осврна на причините за слабиот ...
сите 71 | | | веќе видена

Вакцина против корона ќе има на време. Со донација на вакцини од соседните пријателски држави, за кратко ќе почне процесот на вакцинација. Ова Филипче го кажа ...
сите 483 | | | веќе видена

Португалското претседателство со Европската Унија го смета процесот на проширување како важно прашање и ќе направи сѐ што е во негова моќ, да се динамизира ...
сите 181 | | | веќе видена

Ракометната легенда, еден од најдобрите десни бекови во историјата на овој спорт, Кирил Лазаров, во опширно интервју за подкастот на ракометниот сојуз на ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Софија бара реакција и за „вознемирувањето“ на лицата со бугарско државјанство во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: