Директорот на „АстраЗенека“: Вакцината бара дополнителна студија


Вакцината против Ковид-19 развиена од британската лабораторија „АстраЗенека“ и Универзитетот во Оксфорд, бара понатамошно истражување, рече извршниот директор ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерот за здравство Венко Филипче утре ќе има работен состанок со Координативното тело за вакцини за Ковид-19 преку КОВАКС механизмот, кој обезбедува ...
| | веќе видена | слични
7 копии
4 копии
4 копии

Турскиот министер за здравство, Фахретин Коча најави дека вакцинацијата против ковид-19 ќе почне подоцна овој месец со експериментална кинеска „инактивирана ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Конечно малку радост за нашите момци на СП во Египет, радост за сите искрени навивачи на македонската ракометна репрезентација. Честитики за победата момци, ...
сите 418 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 160 | | | веќе видена

Двајцата насилници кои во автобус на ЈСП се закануваа и ги навредуваа останатите патници оти им побараа да стават маски, добија кривична пријава. Во изјава за ...
сите 376 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 153 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена

Блокирани улици, проверка на возила, забрана за движење - САД во состојба на зголемена готовност во последните денови од претседателствувањето на Доналд ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Директорот на „АстраЗенека“: Вакцината бара дополнителна студија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: