Утре блокади во Куманово, Тетово, Кавадарци, Прилеп, Битола и Охрид – граѓаните против пробугарските ставови на Заев


Барам Заев под итно јавно да се извини за своите ставови изнесени на бугарскиот медиум, за навредите врз македонските граѓани и нашите предци и херои. Тоа не е ...
| | веќе видена | слични

Народот го крена гласот за предавствата на оваа власт, денес блокада на Влада, МНР и министерство за правда И денес продолжуваме со изразување на револтот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

И денес продолжуваме со изразување на револтот против погрешните политики на владата предводена од Зоран Заев и СДСМ. Заедно со граѓаните денес пак да порачаме ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО ДПМНЕ и денес ќе ги блокира улиците ширум државаа. Имено, тие во своето јавно соопштение уште еднаш повикаа граѓаните да го изразат револтот, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

ВМРО-ДПМНЕ денеска од 17 до 18 часот во Скопје ќе ги блокира улиците пред Владата, МНР и Министерство за правда. - Го предупредуваме македонскиот народ, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заедно со граѓаните денес пак да порачаме на квинслингот Заев доста е со распродавање и понижување на државата. ВМРО-ДПМНЕ го предупредува македонскиот народ, ...
| | веќе видена | слични

Покрај онаа блоката која што денеска се случи пред Владата на Република Македонија и онаа пред Министерството за надворешни работи, вечерва од 18ч се блокираа ...
| | веќе видена | слични

Вечерва во Прилеп, како и во други 14 градови во државата ВМРО-ДПМНЕ оддржа протести против Заев и неговата мафија на власт. -Доста е веќе, доста не лажевте ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ како и секогаш кога се носат битни законски решенија за државата и граѓаните се однесува деструктивното, неодговорно и антидржавно. И сега кога пред ...
сите 416 | | | веќе видена

Вицепремиерот на Бугарија и министер за одбрана, Красимир Каракачанов во интервју во емисијата „Лице в лице“ на bTV, освен за темата парламентарни избори во ...
сите 383 | | | веќе видена

Индонезиските нуркачи го пронашле уредот за снимање на гласови од пилотската кабина на авионот што минатата недела се урна во Јавското Море, а сè уште трага по ...
сите 131 | | | веќе видена

Врз основа на член 46 од Законот за Урбанистичко планирање (Службен весник на Република Северна Македонија бр. 32/20), на иницијатива на градоначалникот на ...
сите 169 | | | веќе видена

Повеќе од илјада матични лекари не можеа да учествуваат во онлајн дискусијата до докторот Дејан Докиќ, поврзана со лекот Ивермектин. За ова на социјалните ...
сите 178 | | | веќе видена

Српски полицајци интервенирале во Ново Село кај српскиот град Крушевац, откако добиле информација за прослава на Православната нова година во семејна куќа во ...
сите 383 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре блокади во Куманово, Тетово, Кавадарци, Прилеп, Битола и Охрид – граѓаните против пробугарските ставови на Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: