Гореше пред стадионот на Наполи, илијадници фанови се собраа да му оддадат почит на Марадона (ВИДЕО)


Посебни емоции предизвика смртта на Марадона кај навивачите на Наполи, тој е нивниот фудбалски Бог, човекот со кој ја покорија Италија, па вечерва на посебен ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот објавил убави вести.Стадионот “Сан Паоло“ во Наполи дефинитивно во иднина ќе се вика “Дијего Адмандо Марадона“, по славниот Аргентинец кој на ...
| | веќе видена | слични

Италија е шокирана по се она што се случува на релација Јувентус – Наполи, откако една од најголемите легенди на клубот од Торино ја коментираше смртта на ...
| | веќе видена | слични

Диего Марадона не напушти пред шест дена, но и денес постојано се пишуваат и објавуваат разни детали за него. Во Италија, Марадона играше за Наполи и важи за ...
| | веќе видена | слични

Диего Марадона го напушти овој свет пред шест дена, но за него и понатаму се пишува и се објавуваат разни детали. Во Италија Марадона играше за Наполи и таму ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Легендарниот дефанзивец на Наполи и Јувентус, но и италијанската репрезентација Чиро Ферара му беше соиграч на Марадона во Наполи. Во разговорот со Бобо Виери, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаросвки најпрвин ќе се консултира со правни експерти, па потоа ќе го потпише Законот за попис, велат од кабинетот на претседателот. Од ...
сите 375 | | | веќе видена

Ракометната легенда, еден од најдобрите десни бекови во историјата на овој спорт, Кирил Лазаров, во опширно интервју за подкастот на ракометниот сојуз на ...
сите 479 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 120 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 310 пациенти позитивни и суспектен на коронвирусот. По ...
сите 664 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 459 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе потпише десет извршни наредби за борба против коронавирусот, вклучително и наредба фондот за непогоди да се ...
сите 74 | | | веќе видена

Нема зима за владините функционери, додека граѓаните живеат со по две евра на ден и едвај врзуваат крај со крај, премиерот Зоран Заев, неговите заменици во ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гореше пред стадионот на Наполи, илијадници фанови се собраа да му оддадат почит на Марадона (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: