Партијата застана зад ставовите на Заев изнесени во интервјуто за БГНЕС


Министрите Мила Царовска, Радмила Шекеринска, Бојан Маричиќ, Венко Филипче, вицепремиерот Љупчо Николовски, потпретседателите на СДСМ, Коста Петров и Мухамед ...
| | веќе видена | слични

Го замислувам Бранко седнат на фотеља дома, пред исклучен телевизор, со чаша виски во рака ама не пие. Само гледа во празниот екран и вака си мисли: Тој Зоки ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот претседател и основач на СДСМ, Бранко Црвенковски јавно соопшти дека го замрзнува своето членство во партијата додека челниците на истата не се ...
| | веќе видена | слични

Долгогодишен член на СДСМ јавно обвинува дека останал без работа. Како виновни за отказот ги посочува Штраус - претседател на ОО на СДСМ Кисела Вода и Љупчо ...
| | веќе видена | слични

Се гордеам што сум дел од оваа генерација која има одговорност да ја внесе државата во НАТО и ЕУ, за кои што се бореа со децении сите досегашни Влади и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Центарот за комуникации со јавноста имаше соопштение, ниту ќе додадам, ниту ќе одземам нешто од соопштението. Оваа генерација има одговорност да ја внесе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мислам дека ја користиме секоја прилика со храбрите одлуки коишто ги донесе оваа земја да се остварат стратешките цели на државата. И се гордеам што сум дел од ...
| | веќе видена | слични

 Оваа генерација има одговорност да ја внесе државата во структурите за коишто се бориме со децении, тоа се НАТО и ЕУ, истакна генералниот секретар на СДСМ, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 160 | | | веќе видена

Образованието е систем којшто се подготвува подолг период и реформите не се прават од денес за утре. Сега дојде времето за оваа промена со којашто фокусот на ...
сите 482 | | | веќе видена

Португалскиот министер за надворешни работи Августо Сантош Силва изјави во Европскиот парламент дека целите на неговата земја како претседавач на ЕУ во областа ...
сите 242 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Шефот на државата во интервју за Тв ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Партијата застана зад ставовите на Заев изнесени во интервјуто за БГНЕС

Од:
До кого (е-маил):
Порака: