Понижена последната девојка на Марадона – не и беше дозволено до ковчегот на легендата


Илијадници Аргентинци денеска во Буенос Аирес одлучија со часови да чекаат пред претседателската палата, како беше изложен ковчегот со телото на Марадона, и ...
| | веќе видена | слични

Диего Армандо Марадона почина пред една недела, на 25 ноември, во изнајмена куќа во Сан Андрес близу Буенос Аирес, Аргентина. Објавени се фотографии од куќата ...
| | веќе видена | слични

Аргентинските денови во изминативе неколку дена пишуваа за тоа дека Диего Армандо Марадона починал во крајно скромно живеалиште кое нудело навистина само ...
| | веќе видена | слични

На емисијата „Секретос вердадерос“ на аргентинска телевизија, се објави последна аудио порака на Диего Марадона пред да почине, која е упатена до момчето на ...
| | веќе видена | слични

Легендарниот Диего Армандо Марадона (Диего) почина пред седум дена во неговиот дом во Сан Андрес близу Буенос Аирес.Аргентинскиот портал „Тодо Нотицијас“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаросвки најпрвин ќе се консултира со правни експерти, па потоа ќе го потпише Законот за попис, велат од кабинетот на претседателот. Од ...
сите 470 | | | веќе видена

Ракометната легенда, еден од најдобрите десни бекови во историјата на овој спорт, Кирил Лазаров, во опширно интервју за подкастот на ракометниот сојуз на ...
сите 485 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 120 | | | веќе видена

По големите регистрирани бројки на заболени со Ковид-19, во последниот период полека се стабилизира состојбата со епидемијата во земјава, за што е показател ...
сите 730 | | | веќе видена

Директорот на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски во денешното гостување на радио Канал 77 предупреди дека секој што ќе даде лажни податоци или ќе ...
сите 80 | | | веќе видена

Членовите на македонскиот тим во Комисијата би сакале да ја информираат јавноста во однос на неточните и нецелосни информации кои се појавија во јавноста во ...
сите 237 | | | веќе видена

Шефовите на три американски меѓународни медиумски куќи, финансирани од американската федерална Влада, доцна синоќа ненадејно се отпуштени, а беа назначени на ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Понижена последната девојка на Марадона – не и беше дозволено до ковчегот на легендата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: