Има ли државниот врв единствен став кон Бугарија?


Актуелниот еврокомесар за проширување на унијата, Оливер Вархеји, апелира до Македонија да вложи дополнителни напори и да излезе во пресрет на загриженоста на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Еврокомесарот за добрососдество и проширување Оливер Вархеји е премногу мек кон Софија во однос на блокадата на Македонија, пишува „Политико“ во својата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Амбасадорите на ЕУ вчера повторно не успеаја да постигнат договор за заклучоците за отворање на преговорите со С Македонија. Бугарија и натаму инсистира ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На амбасадорскиот ЕУ-состанок, Бугарија ги блокирала и заклучоците за Македонија, а не само предлог-преговарачката рамка. Кон ветото за Македонија се ...
| | веќе видена | слични

„Политико“ во анализата за еврокомесарите и нивната работа за годината што изминува ги истакна добрите и лоши моменти на еврокомесарот за добрососедство и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Еврокомесарот за добрососедство и проширување Оливер Вархеји беше премногу мек кон Софија, а Европската народна партија (ЕПП) не беше доволно остра кон ...
| | веќе видена | слични

Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји побара од Северна Македонија да вложи дополнителни напори и да излезе во пресрет на загриженоста на Бугарија за да ...
| | веќе видена | слични

Еврокомесарот за добрососдество и проширување, Оливер Вархеји, беше премногу мек кон Софија, но проблемот е и во тоа што Европската народна партија (ЕПП) не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 563 | | | веќе видена

Русија започна кривично гонење против полицаец кој е обвинет за протекување податоци кои би можеле да помогнат во откривањето на трујачот на Алексеј ...
сите 235 | | | веќе видена

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за ...
сите 437 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 104 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 144 | | | веќе видена

Нови 400 случаи на КОВИД-19, 11 починати и 206 оздравени пациенти се евидентирани во последните 24 часа. Како што соопшти Министерството за здравство, ...
сите 434 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Има ли државниот врв единствен став кон Бугарија?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: