Рот: Северна Македонија запиша историја со договорот со Бугарија, тоа сега треба и да се награди


Северна Македонија запиша историја со Договорот за пријателство со Бугарија, но и со решавањето на спорот за името со Грција, кој траеше скоро 30 години. Тоа ...
| | веќе видена | слични

Актуелниот еврокомесар за проширување на унијата, Оливер Вархеји, апелира до Македонија да вложи дополнителни напори и да излезе во пресрет на загриженоста на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Еврокомесарот за добрососдество и проширување Оливер Вархеји е премногу мек кон Софија во однос на блокадата на Македонија, пишува „Политико“ во својата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Амбасадорите на ЕУ вчера повторно не успеаја да постигнат договор за заклучоците за отворање на преговорите со С Македонија. Бугарија и натаму инсистира ...
| | веќе видена | слични

„Политико“ во анализата за еврокомесарите и нивната работа за годината што изминува ги истакна добрите и лоши моменти на еврокомесарот за добрососедство и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Еврокомесарот за добрососедство и проширување Оливер Вархеји беше премногу мек кон Софија, а Европската народна партија (ЕПП) не беше доволно остра кон ...
| | веќе видена | слични

Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји побара од Северна Македонија да вложи дополнителни напори и да излезе во пресрет на загриженоста на Бугарија за да ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателката на Бугарија Илијана Јотова на средба со белгискиот амбасадор во Софија изјави дека е песимист дека Македонија ќе започне преговори со ЕУ ...
| | веќе видена | слични

Еврокомесарот за добрососдество и проширување, Оливер Вархеји, беше премногу мек кон Софија, но проблемот е и во тоа што Европската народна партија (ЕПП) не ...
| | веќе видена | слични

Во анализата на работата на Европската комисија и секој комесар одделно, комесарот за добрососедстви проширување Оливер Вархеји се оценува како активен, но не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Опозицијата веќе ги собира потписите за повлекување на Законот за попис кој веќе ја помина собраниската процедура. За сега објаснувањето од најголемата ...
сите 518 | | | веќе видена

Актуелниот европски шампиона Шпанија стигна до рутинска победа над Уругвај од 28-23 во натпревар од второто коло во групата 1 од главната фаза на Светското ...
сите 555 | | | веќе видена

Полициски службеници од Полициското одделение Галате, во содејство со Државниот пазарен инспекторат, на 18.01.2021 во 23.00 часот, затвориле угостителски ...
сите 297 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 123 | | | веќе видена

Директорот на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски во денешното гостување на радио Канал 77 предупреди дека секој што ќе даде лажни податоци или ќе ...
сите 64 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер Артан Груби соопшти дека 1.349 службеници вработени по Охридскиот рамковен договор до крајот на јануари ќе започнат со работа во новите ...
сите 103 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе потпише десет извршни наредби за борба против коронавирусот, вклучително и наредба фондот за непогоди да се ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рот: Северна Македонија запиша историја со договорот со Бугарија, тоа сега треба и да се награди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: