АстраЗенека најави дополнително тестирање на вакцината против Ковид-19


Британската компанија АстраЗенека најави дека ќе направи дополнителни тестови ширум светот за да ја процени ефикасноста на вакцината против Ковид-19, изјави ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Угур Сахин, генералниот директор на компанијата „Бајонтек“, која заедно со „Фајзер“ ја разви единствената вакцина што е пуштена на пазарот, смета дека по ...
| | веќе видена | слични

Угур Сахин: Со вакцината на Фајзер и Бионтек почнува крајот на светската пандемија, се подготвуваме за голема испорака прво во Велика Британија Првиот човек на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Австралија не планира да ги отвори своите граници во скоро време и покрај напредокот во пронаоѓање и производство на вакцини против Ковид-19. Како што изјави ...
| | веќе видена | слични

Генералниот директор на германската компанија Бион Тех, Угур Сахин во ексклузивно интервју за Си-Ен-Ен, го опиша британското одобрување за употреба на ...
| | веќе видена | слични

Вакцината против Ковид 19, ќе можат да ја примат сите граѓани и ризични групи на пациенти кои во моментот се во добра општа здравствена состојба, но големо ...
| | веќе видена | слични

Правиме се што можеме да ги зголемиме производните капацитети, но проблемот е што мораме да ги зголемиме во наредните неколку месеци, вели  Бурла на онлајн ...
| | веќе видена | слични

Европската агенција за лекови (ЕМА) го брани својот пристап за одобрување на вакцината за коронавирус, велејќи дека тој е „најсооодветниот можен“, додека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 531 | | | веќе видена

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални е сместен во ќелија во озогласениот московски притвор откако судијата донесе одлука за 30 дневен притвор, пишува Радио ...
сите 225 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 154 | | | веќе видена

Лекарската комора без одговор зошто не им беше овозможен еднаков пристап на сите матични лекари во дискусијата за лекот Ивермектин со докторот Дејан Докиќ. На ...
сите 168 | | | веќе видена

Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ вечерва гостуваше во „Радио Лидер“ каде што нагласи дека секаде каде што оваа Влада на СДСМ има замешано прсти е ...
сите 151 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 127 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АстраЗенека најави дополнително тестирање на вакцината против Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: