Канаваро: Марадона беше постер на фудбалот, секогаш со крената глава


Ќе остане запишано дека Диего Марадона скромниот тим на Аргентина го донесе до светската титула, а една година подоцна и „тенката“ екипа на Наполи ја донесе до ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ѕвездата на ПСЖ, Нејмар се присетува како го запознал Марадона кога имал 12-13 години и вели дека никогаш нема да го заборави гестот на аргентинскиот ...
| | веќе видена | слични

И понатаму има реакции за смртта на Диего Армандо Марадона, еден од најдобрите играчи во историјата на фудбалот кој минатата недела почина во неговиот дом во ...
| | веќе видена | слични

Тренерот на Бенфика, Хорхе Жесус, го смета Диего Марадона за најдобриот на сите времиња. Тој на прес-конференцијата зборуваше за легендарниот Аргентинец кој ...
| | веќе видена | слични

Тренерот на Бенфика, Хорхе Хесус смета дека Диего Марадона е најдобриот на сите времиња во фудбалот. „Марадона со Пеле се најдобри во историјата. Пеле е се ...
| | веќе видена | слични

Италија е шокирана по се она што се случува на релација Јувентус – Наполи, откако една од најголемите легенди на клубот од Торино ја коментираше смртта на ...
| | веќе видена | слични

Диего Марадона не напушти пред шест дена, но и денес постојано се пишуваат и објавуваат разни детали за него. Во Италија, Марадона играше за Наполи и важи за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски во денешното гостување на радио Канал 77 предупреди дека секој што ќе даде лажни податоци или ќе ...
сите 126 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 123 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер Артан Груби соопшти дека 1.349 службеници вработени по Охридскиот рамковен договор до крајот на јануари ќе започнат со работа во новите ...
сите 104 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе потпише десет извршни наредби за борба против коронавирусот, вклучително и наредба фондот за непогоди да се ...
сите 198 | | | веќе видена

Јавноста сигурно ја интересира каде ќе престојува поранешниот американски претседател Доналд Трамп откако ја напушти Белата куќа. Како што јавуваат медиумите, ...
сите 94 | | | веќе видена

Полициски службеници од Полициското одделение Галате, во содејство со Државниот пазарен инспекторат, на 18.01.2021 во 23.00 часот, затвориле угостителски ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Канаваро: Марадона беше постер на фудбалот, секогаш со крената глава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: