Марадона ќе биде погребан уште вечерва


2 копии
2 копии

Диего Синагра, попознат како Диего Јуниор, синот на Диего Марадона вели дека бил потресен од гестот на Лионел Меси со дресот на Њуелс олд бојс во чест на ...
| | веќе видена | слични

На емисијата „Секретос вердадерос“ на аргентинска телевизија, се објави последна аудио порака на Диего Марадона пред да почине, која е упатена до момчето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Синот на Марадона, Диего Синагра, едвај собра сила за да даде интервју за „Марка“ по смртта на неговиот славен татко. -Не можам уште да прифатам дека го нема. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранието попладнево по три дена ја заврши расправата по Предлог-законот за попис на населението, домаќинствата и становите во Република Северна Македонија, ...
сите 434 | | | веќе видена

Индонезиските нуркачи го пронашле уредот за снимање на гласови од пилотската кабина на авионот што минатата недела се урна во Јавското Море, а сè уште трага по ...
сите 132 | | | веќе видена

Македонија извиси од соседите за набавката на вакциони против корона виросот, а за тоа официјална потврда стигна и од министерот за здравство, Венко Филипче. ...
сите 225 | | | веќе видена

Американското Федерално истражно биро (ФБИ) приведе над сто луѓе за време на минатонеделниот упад во Капитол. Сега интензивно се испитуваат поединците кои би ...
сите 135 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ не го организираше собранискиот упад на 27 април. Ова го сведочеа уште тројца поранешни градоначалници од времето на Никола Груевски. Ивица Конески, ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Марадона ќе биде погребан уште вечерва

Од:
До кого (е-маил):
Порака: