Пендаровски контра Заев: ОВА Е ОБИД ЗА ПОЛИТИЧКИ КОНСТРУКЦИИ И РЕВИЗИОНИЗАМ


Антифашистичката борба е во темелите на современата македонска држава, а во таа борба сме се бореле против оние кои беа на страната на фашистите, вели ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ГРОМ, Стевче Јакимовски, потсетува на политички настап на бугарскиот министер за одбрана Красимир Каракачанов, најгласниот пропагатор на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

До 15 -ти декември, се очекува во Собранието да биде покренато прашањето за доверба на Владата предводена од Зоран Заев. Јасни и прецизните се услови на ...
| | веќе видена | слични

Откако не се согласи со изјавите на премиерот Зоран Заев дадени за бугарската БГНЕС, градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски преку својот фејсбук ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Што се крие позади именувањето на поранешниот премиер Владо Бучковски за специјален претставник на Владата за Бугарија? Дали премиерот Заев го засилува тимот ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Парафразирањето на Бучковски дека Македонците и Бугарите се еден народ во две држави (ставот на соседот) и повикот до нашите историчари да излезат од рамките ...
| | веќе видена | слични

Екс премиерот на Македонија и официјален преговарач со Бугарија назначен од Владата на Зоран Заев продолжува да ги шири скандалозните тези на премиерот во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Пендаровски го потпиша Указот за прогласување на Законот за пописВМРО-ДПМНЕ обвинува дека Пендаровски покажа дека е вазал на Зоран Заев, затоа ...
сите 367 | | | веќе видена

Независната угостителска комора во петок ќе има средба со вицепремиерот Фатмир Битиќи, на која ќе се разговара за нивните барања за дополнителна државна помош ...
сите 199 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 121 | | | веќе видена

Зоран Заев бесрамно од 2015-та па наваму, со години печалеше политички поени со случајот „Монструм“, рече на денешната прес конференција Бојан Стојаноски, ...
сите 171 | | | веќе видена

Министерката за образование и наука Мила Царовска денеска оствари он лајн состанок со директорите на средните училишта, на којшто тема беше почетокот на ...
сите 232 | | | веќе видена

Организацијата за човекови права „Хјуман Рајтс Воч“ денеска излезе со критика за насилството што безбедносните сили „одново и одново“ го покажаа против мирните ...
сите 248 | | | веќе видена

Измените на Законот за лекови и медицински помагала со кој се уредува набавката на вакцините од компанијата „Фајзер“ го поминaа првиот филтер во Собранието со ...
сите 400 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски контра Заев: ОВА Е ОБИД ЗА ПОЛИТИЧКИ КОНСТРУКЦИИ И РЕВИЗИОНИЗАМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: