Двајца соработници на Обама во тесниот избор за директори на ЦИА


Избраниот демократски претседател Џо Бајден размислува за назначување на Том Донилон, дипломатски ветеран и советник за национална безбедност на поранешниот ...
| | веќе видена | слични

Русија никогаш не ги напушта своите сојузници, дури и ако тие ги кршат правилата - ова е идејата која ја промовира Владимир Путин, пишува "Фигаро". Додека ...
| | веќе видена | слични

Со звуците на сирените за тревожење и транспарент „Оставка на Заев, слободна на народот“, неколку стотини граѓани денеска протестираа пред владата, против како ...
| | веќе видена | слични

Актуелниот претседател на САД се соочува со нови неуспеси во обидите да го поништи резултатот од изборите на 3 ноември. Аризона и Висконсин исто така ...
| | веќе видена | слични

Охрабрувачки е ставот на помошникот државен секретар за европски и евроазиски прашања во американскиот Стејт Департмент Филип Рикер, кој неодамна испрати писмо ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новиот американски претседател, Џо Бајден, ги одбра луѓето кои ќе бидат на клучните позиции во новата администрација. На местото на државниот секретар, кое е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 531 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 161 | | | веќе видена

Блокирани улици, проверка на возила, забрана за движење - САД во состојба на зголемена готовност во последните денови од претседателствувањето на Доналд ...
сите 504 | | | веќе видена

Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ вечерва гостуваше во „Радио Лидер“ каде што нагласи дека секаде каде што оваа Влада на СДСМ има замешано прсти е ...
сите 168 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 146 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.по повод големиот христијански празник Богојавление Христово-Водици упати честитка до поглаварот на ...
сите 127 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена

Веб страницата „Worldometers“ пренесе дека од почетокот на пандемијата со коронавирусот во светот досега се потврдени вкупно 96.009.891 случаи, а 25.330.409 од ...
сите 445 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Двајца соработници на Обама во тесниот избор за директори на ЦИА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: