Марадона го спои и незамисливото, фанови на Ривер и Бока во прегратка (ФОТО)


Аргентина тагува по Марадона, големата фудбалска легенда ја сплоти целата земја, можеа да се видат навивачи на лутите ривали Бока Јуниорс и Ривер Плата како ...
| | веќе видена | слични

Диего Армандо Марадона почина пред една недела, на 25 ноември, во изнајмена куќа во Сан Андрес близу Буенос Аирес, Аргентина. Објавени се фотографии од куќата ...
| | веќе видена | слични

Аргентинските денови во изминативе неколку дена пишуваа за тоа дека Диего Армандо Марадона починал во крајно скромно живеалиште кое нудело навистина само ...
| | веќе видена | слични

На емисијата „Секретос вердадерос“ на аргентинска телевизија, се објави последна аудио порака на Диего Марадона пред да почине, која е упатена до момчето на ...
| | веќе видена | слични

Легендарниот Диего Армандо Марадона (Диего) почина пред седум дена во неговиот дом во Сан Андрес близу Буенос Аирес.Аргентинскиот портал „Тодо Нотицијас“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тренерот на Бенфика, Хорхе Жесус, го смета Диего Марадона за најдобриот на сите времиња. Тој на прес-конференцијата зборуваше за легендарниот Аргентинец кој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Власта сака да прави политички попис во Македонија, изјави денеска во гостувањето на Сител потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски. Истакна дека ...
сите 301 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Марадона го спои и незамисливото, фанови на Ривер и Бока во прегратка (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: