Заев: Давањето етнички карактеристики на фашизмот е неприфатливо

6 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски смета дека фактите оти македонскиот народ ја остварил својата сувереност во АВНОЈ-ска Југославија, оти АСНОМ е ...
| | веќе видена | слични

„Македонскиот народ ја оствари својата сувереност во АВНОЈ-ска Југославија и го оствари својот вековен идеал за своја држава со АСНОМ-ска Македонија. АСНОМ е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По жестоките реакции во македонската јавност, но и од поранешни и сегашни влијателни партиски фигури на СДСМ кои побараа оставка од актиелниот партиски лидер и ...
| | веќе видена | слични

Моето Куманово го ослободиле македонските партизани на 11 ноември, македонија е ослободена во борбите на народнослободителната борба против фашизмот. Ова се ...
| | веќе видена | слични

„Факт е дека и моето Куманово е ослободено од македонските партизани, од борците кои се бореа против фашизмот. И Македонија е ослободена од борците на НОБ, тоа ...
| | веќе видена | слични

Иако синоќа го сподели партиското соопштение, со што во целост се согласува со тврдењата на партискиот лидер Зоран Заев, министерот за внатрешни работи Оливер ...
| | веќе видена | слични

Да не заборавиме што се случувало во минатото, но да си простиме за да одиме напред, историјата да ја оставиме на историчарите, а иднината е во наши раце, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 531 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 161 | | | веќе видена

Блокирани улици, проверка на возила, забрана за движење - САД во состојба на зголемена готовност во последните денови од претседателствувањето на Доналд ...
сите 504 | | | веќе видена

Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ вечерва гостуваше во „Радио Лидер“ каде што нагласи дека секаде каде што оваа Влада на СДСМ има замешано прсти е ...
сите 168 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 146 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.по повод големиот христијански празник Богојавление Христово-Водици упати честитка до поглаварот на ...
сите 127 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена

Веб страницата „Worldometers“ пренесе дека од почетокот на пандемијата со коронавирусот во светот досега се потврдени вкупно 96.009.891 случаи, а 25.330.409 од ...
сите 445 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Давањето етнички карактеристики на фашизмот е неприфатливо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: