Диего Марадона, фудбалскиот идол на Коби Брајант


Градоначалникот објавил убави вести.Стадионот “Сан Паоло“ во Наполи дефинитивно во иднина ќе се вика “Дијего Адмандо Марадона“, по славниот Аргентинец кој на ...
| | веќе видена | слични

Италија е шокирана по се она што се случува на релација Јувентус – Наполи, откако една од најголемите легенди на клубот од Торино ја коментираше смртта на ...
| | веќе видена | слични

Диего Марадона не напушти пред шест дена, но и денес постојано се пишуваат и објавуваат разни детали за него. Во Италија, Марадона играше за Наполи и важи за ...
| | веќе видена | слични

Диего Марадона го напушти овој свет пред шест дена, но за него и понатаму се пишува и се објавуваат разни детали. Во Италија Марадона играше за Наполи и таму ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кога се чинеше дека се е готово, посебно кога и градските власти дадоа “виза“, а секако и Наполи и газда Аурелио де Лаурентис, попладнево шокантни вести од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 160 | | | веќе видена

Образованието е систем којшто се подготвува подолг период и реформите не се прават од денес за утре. Сега дојде времето за оваа промена со којашто фокусот на ...
сите 482 | | | веќе видена

Португалскиот министер за надворешни работи Августо Сантош Силва изјави во Европскиот парламент дека целите на неговата земја како претседавач на ЕУ во областа ...
сите 242 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Шефот на државата во интервју за Тв ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Диего Марадона, фудбалскиот идол на Коби Брајант

Од:
До кого (е-маил):
Порака: