Од Диего Марадона се просити и Пикси: Плачев по промашениот пенал, а тој ми пријде и ме прегрна


Смртта на Диего Армандо Марадона ги погоди љубителите на фудбалот, а еден од оние кои имаа можност да се борат на сред терен против Марадона е легендарниот ...
| | веќе видена | слични

Ѕвездата на ПСЖ, Нејмар се присетува како го запознал Марадона кога имал 12-13 години и вели дека никогаш нема да го заборави гестот на аргентинскиот ...
| | веќе видена | слични

Тренерот на Бенфика, Хорхе Жесус, го смета Диего Марадона за најдобриот на сите времиња. Тој на прес-конференцијата зборуваше за легендарниот Аргентинец кој ...
| | веќе видена | слични

Тренерот на Бенфика, Хорхе Хесус смета дека Диего Марадона е најдобриот на сите времиња во фудбалот. „Марадона со Пеле се најдобри во историјата. Пеле е се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тренерот на Бенфика, Жорге Жесус смета дека пасијата која Марадона ја имал за фудбалот го разликува од станатите кои се во конкуренција за најдобар играч на ...
| | веќе видена | слични

Марадона веќе го нема меѓу нас, цел свет тагува по фудбалското божество. И познати и непознати сакаат нешто да кажат за веројатно најдобриот фудбалер во ...
| | веќе видена | слични

Светот тагува поради смртта на еден од најголемите во фудбалската игра, Диего Армандо Марадона. Некои повозразни ќе кажат дека Бразилецот Пеле е подобар од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со успешен попис добиваат граѓаните и државата, порачаа вчера од владејачката СДСМ, а опозициската ВМРО ДПМНЕ повтори дека се подготвува за акција за собирање ...
сите 466 | | | веќе видена

Контроверзниот Красимир Каракачанов продолжува со обвинувањата и пртисоците кон Македонија. Во своето последно интервју за Бугарската национална телевизија ...
сите 369 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 223 | | | веќе видена

Пулмологот и специјалист по интерна медицина д-р Пјер Кори кој помагал во лечењето на ковид пациенти во неколку држави во САД апелира заболените од ковид-19 да ...
сите 208 | | | веќе видена

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува на 28 јануари 2021 година, откако на денешното рочиште беа сослушани ...
сите 80 | | | веќе видена

Најдобриот македонски пливач Александар Маленко беше во хотелот „Александар Палас“ каде се виде со капитенот Кире Лазаров и останатите ракометари. Тој пред ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од Диего Марадона се просити и Пикси: Плачев по промашениот пенал, а тој ми пријде и ме прегрна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: