Адвокатот на Марадона: Диего 12 часа бил без медицински надзор, брзата помош доцнеше 30 минути


Адвокатот Матијас Морла обвини за медицинска небрежност при смртта на Диего Марадона, легендарниот фудбалер 12 часа не добил внимание или контрола од ...
| | веќе видена | слични

На емисијата „Секретос вердадерос“ на аргентинска телевизија, се објави последна аудио порака на Диего Марадона пред да почине, која е упатена до момчето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Смртта на фудбалската икона и легенда Диего Армандо Марадона го потресе фудбалскиот свет. Еден од најдобрите играчи на сите времиња почина во својот дом и беше ...
| | веќе видена | слични

Психијатарот Агустина Косачов е последниот осомничен во истрагата за смртта на Марадона поради лекарска негрижа. По налог на јавен обвинител, полицијата влезе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Истрагата за смртта на Диего Марадона продолжи и денеска откако полицијата изврши претрес во канцеларијата и домот на психијатарот кој се грижеше за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државното обвинителство во Аргентина започна истрага и издаде наредба за претрес во куќата на личниот лекар на Марадона, соопшти канцеларијата на локалниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во синоќешното интервју на БНТ, вицепремиерот на Бугарија и министер за одбрана, Красимир Каракачанов, повторно ја коментираше и темата Република Северна ...
сите 385 | | | веќе видена

Новоизбраниот претседател на ДИК, Александар Даштевски, кој како прв човек на Комисијата, доаѓа на предлог на ВМРО-ДПМНЕ, изјави дека е добро што се се ...
сите 224 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи изврши претреси во Охрид при што еден угостителски објект кој работел во 18 часот е затворен. Против сопственикот на ...
сите 370 | | | веќе видена

Пулмологот и специјалист по интерна медицина д-р Пјер Кори кој помагал во лечењето на ковид пациенти во неколку држави во САД апелира заболените од ковид-19 да ...
сите 183 | | | веќе видена

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува на 28 јануари 2021 година, откако на денешното рочиште беа сослушани ...
сите 80 | | | веќе видена

Најдобриот македонски пливач Александар Маленко беше во хотелот „Александар Палас“ каде се виде со капитенот Кире Лазаров и останатите ракометари. Тој пред ...
сите 12 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Адвокатот на Марадона: Диего 12 часа бил без медицински надзор, брзата помош доцнеше 30 минути

Од:
До кого (е-маил):
Порака: