Борците навредени, Заев ги разбира негативните емоции


Не можеме да го прифатиме оваа омаловажување на нашата борба и не можеме да прифатиме ревизија на општо прифатената оцена за Втората светска војна, велат од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

– Можеби единствените кои немаат право да говорат многу за нашата антифашистичка борба е токму партијата којашто изгради кариера зборувајќи и работејќи против ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Раде Јовчевски Корчагин е убиен два пати. Еднаш од фашистите Бугари, а денес за жал од македонските власти – вака ја започнува приказната внуката на Раде ...
| | веќе видена | слични

Глас за Македонија бара кривична одговорност за, како што велат, сквернавењето на спомениците од НОБ. „Бараме веднаш од Министерството за култура да и одговори ...
| | веќе видена | слични

Скандалозното интервју на премиерот Зоран Заев ги оживее старите и создаде нови проблеми во односите меѓу државите и народите. Заев во интервјуто за БГНЕС рече ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во последниот број на неделникот Република уредникот Ненад Мирчевски ја откри приказната за избрусениот „бугарски окупатор“ на паметникот на народниот херој ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Како внука на Раде Јовчевски- Корчагин, се чувствувам крајно револтирана од изјавите на оној што веќе подолг период работи систематски на негирање на ...
| | веќе видена | слични

Во Струмица уште пред четири години на споменикот на народниот херој Благој Јанков-Мучето беше избришан зборот „бугарски“ пред „куршум“. Од тогаш до сега, ...
| | веќе видена | слични

Кали Јовчевска, внука на народниот херој Раде Јовчевски-Корчагин, е „крајно револтирана“ од тезите на премиерот Зоран Заев изнесени во интервјуто за бугарската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште неизгласан Законот за попис во собранието опозицијата во предупредувачка акција за собирање на он лајн потписи за негово повлекување, но и најава за ...
сите 420 | | | веќе видена

Глумецот и шоумен Игор Џамбазов во свој стил им даде поддршка на ракометарите, откако денеска го победија Чиле и се пласираа во втората фаза на СП во Египет. ...
сите 384 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 164 | | | веќе видена

Идентитетот, јазикот и историјата не смеат да бидат предмет на преговори. Доколку Бугарија инсистира да преговара на оваа тема, тоа значи дека содржината на ...
сите 161 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 160 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Борците навредени, Заев ги разбира негативните емоции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: