Вакцината на „Астразенека“ доведена во прашање поради грешка при тестирањето


Компанијата „Астразенека“ и Универзитетот Оксфорд признаа дека настанала грешка при тестирањето на вакцината против коронавирус, што покренува многу прашања во ...
| | веќе видена | слични

За некои вакцини биле потребни години и години за да се развијат, а некои од кандидатите за вакцина против Ковид-19 се развиени за помалку од една година. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новата вакцина против коронавирусот на фармацевтскиот гигант Фајзер и германската компанија БионТех е одобрена за употреба во Велика Британија. Според ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин нареди почеток на масовна вакцинација против коронавирус во Русија до крајот на следната недела, пренесува РТ.Лекарите и ...
| | веќе видена | слични

Рускатата дипломатска мисија при Обединетите нации и на руското министерство за здравство ја презентираа вакцината против коронавирусот „Спутник V“ во рамките ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Денеска е вториот ден од деветотто издание на Самит Македонија2025 кое се одржува во дигитална/ хибридна форма. Денот започна со интерактивна дискусија под ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новите вакцини против Ковид-19 се многу добри. Тие се составени од РНК И ДНК молекули, значи само од генетски материјал. Може да се каже дека на некој начин ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 531 | | | веќе видена

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални е сместен во ќелија во озогласениот московски притвор откако судијата донесе одлука за 30 дневен притвор, пишува Радио ...
сите 224 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 158 | | | веќе видена

Поранешната американска државна секретарка и поранешна претседателска кандидатка, Хилари Клинтон, денеска соопшти дека разговарала со спикерката на ...
сите 376 | | | веќе видена

Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ вечерва гостуваше во „Радио Лидер“ каде што нагласи дека секаде каде што оваа Влада на СДСМ има замешано прсти е ...
сите 168 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 141 | | | веќе видена

Веб страницата „Worldometers“ пренесе дека од почетокот на пандемијата со коронавирусот во светот досега се потврдени вкупно 96.009.891 случаи, а 25.330.409 од ...
сите 530 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вакцината на „Астразенека“ доведена во прашање поради грешка при тестирањето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: