Платини со изненадувачка изјава: Ја очекував оваа вест за Марадона, виновни се тие кои беа околу него!

2 копии

Мишел Платини уште вчера изрази огромно жалење за неверојатната загуба на светскиот фудбал со смрта на Диего Армандо Марадона, човек кој беше негов голем ривал ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Легендарниот Диего Марадона пред три дена беше погребан далеку од очите на јавноста, до своите родители во Бела Виста далеку од очите на јавноста. Според ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот фудбалер на Јувентус, француската репрезентација и екс претседател на УЕФА, Мишел Платини вели дека ја очекувал смртта на Марадона. Последен пат ...
| | веќе видена | слични

Легендарниот фудбалер Диего Марадона, кој почина од срцев удар во средата, беше погребан по многу во Буенос Аирес. Два дена по смртта на Ел Пибе, се појавија ...
| | веќе видена | слични

Легендарниот аргентиски фудбалер Дијего Марадона починал од акутна, конгестивна и хронична срцева инсуфициенција, покажала обдукцијата.Тим на лекарски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гордана Сиљановска Давкова од ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа во врска со пописот вели дека не може да зборуваме за статистички процес, доколку во законот ...
сите 567 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 160 | | | веќе видена

Високиот претставник за надворешна политика на ЕУ и потпретседател на ЕК, Жосеп Борел денеска се состана со вицепремиерот Никола Димитров и министерот за ...
сите 291 | | | веќе видена

Категорично ги отфрламе невистините дека придавката „македонски“ се заменува со уставното име Република Северна Македонија и дека придавката „македонски“ ќе се ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Платини со изненадувачка изјава: Ја очекував оваа вест за Марадона, виновни се тие кои беа околу него!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: