Зошто субвенциите можат да го победат карантинот


Бугарските политичари, кога тврдат дека сме едно, имаат чуден пристап: да ги засакаме, ама преку „тепање“. Можеби се надеваат на некој стокхолмски синдром. ...
| | веќе видена | слични

Како организација постоиме 21 година. Имаме четири оски на приоритетит, од која прва и најважна е регионална соработка и помирување. Одбравме таков пристап, ...
| | веќе видена | слични

Што би било кога никој не би морал да се грижи за своите приходи? Во последните неколку недели тоа прашање си го поставувала Марва Фатафта. - Мислам дека така ...
| | веќе видена | слични

Шефот на епидемиолошкото одделение во Битолската болница Тони Коњановски кој и самиот е заразен со Ковид-19 дава анализа на состојбата и предлага мерки за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 160 | | | веќе видена

Образованието е систем којшто се подготвува подолг период и реформите не се прават од денес за утре. Сега дојде времето за оваа промена со којашто фокусот на ...
сите 482 | | | веќе видена

Португалскиот министер за надворешни работи Августо Сантош Силва изјави во Европскиот парламент дека целите на неговата земја како претседавач на ЕУ во областа ...
сите 242 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Шефот на државата во интервју за Тв ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто субвенциите можат да го победат карантинот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: