Пенсилванија ја прекина верификацијата на изборните резултати


Актуелниот претседател на САД, Доналд Трамп, разгледал можност за предвремено помилување на четворица свои блиски, по претходните најави дека тоа се подготвува ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп, наводно, разговарал со неговите советници за превентивно помилување на неговите три најстари деца, зетот и личниот ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на САД, Доналд Трамп, за време на празничниот прием во Белата куќа, наговести дека може повторно да се кандидира за претседател во 2024 ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на САД, Доналд Трамп најави можна нова кандидатура за 2024 година. – Поминаа неверојатни четири години. Се обидуваме да бидат уште четири години. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Изборниот штаб на актуелниот претседател на САД, Доналд Трамп денеска ги оспори резултатите од гласањето на претседателските избори во сојузната држава ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 531 | | | веќе видена

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални е сместен во ќелија во озогласениот московски притвор откако судијата донесе одлука за 30 дневен притвор, пишува Радио ...
сите 225 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 156 | | | веќе видена

Лекарската комора без одговор зошто не им беше овозможен еднаков пристап на сите матични лекари во дискусијата за лекот Ивермектин со докторот Дејан Докиќ. На ...
сите 166 | | | веќе видена

Мицкоски за Богојавление Водици посака мир и радост во срцата и душите на сите верници, и успех и среќа во домовитеПотребно е општествено рестартирање и ...
сите 150 | | | веќе видена

Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ вечерва гостуваше во „Радио Лидер“ каде што нагласи дека секаде каде што оваа Влада на СДСМ има замешано прсти е ...
сите 169 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пенсилванија ја прекина верификацијата на изборните резултати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: